Mezinárodní turnaj v halovém fotbale žen O POHÁR STAROSTY MĚSTA ORLOVÁ

Dne 04. 03. 2018 jsme se jako pořadatelský tým, zúčastnili halového turnaje žen v Orlové. Ve hře byl putovní pohár starosty města. 

Složení našeho týmu:
Petra Minaříková - brankář
Jana Ištoková
ikola Herdová
Kamila Ublanská
Hanka Roederová
Barbora Pálová
Michaela Urbančíková
Jana Kovalová
Simona Pipreková
Zuzana Ištoková
Lucka Michenková - kapitán
Adéla Pomahačová

Vše začalo úderem deváté hodiny a jako první proti sobě nastoupila mužstva Městského sportovního klubu Orlová a Gascontrolu Havířov. Náš soupeř byl jasný favorit, protože již dva roky trénuje a hraje juniorskou ligu žen. Kdežto pro nás to byl vůbec první zápas, klub totiž vznikl v říjnu 2017 a ještě jsme nehráli ani žádné přípravné utkání, některé naše hráčky dosud nikdy nehrály žádný zápas. Průběh hry ale tak jednoznačný nebyl, holky dřely, snažily se, a i když prohrávaly, dokázaly srovnat. Jana Ištoková se tak nezapomenutelně vepsala do historie klubu, když vstřelila vůbec první branku. Dlouho jsme vzdorovali, ale nakonec jsme v závěru již nestačili na dobře sehraný tým z Havířova a po drobných chybách, které pramenily z naší nevyhranosti, jsme prohráli 4:1. Nicméně výkon holek byl dobrý a turnaj začal příslibem z dobrého pocitu z naší hry. Vždyť Havířov byl favoritem celého turnaje.


Další zápasy:
Těšín x Oravan 1:2
Concordia x Jakartovice 1:0

Ke druhému našemu zápasu jsme nastoupili proti slovenskému Oravanu. Zápas jsme začali velmi dobře. Byli jsme nebezpečnější a z tlaku jsme vytěžili pokutový kop po faulu na pronikající Hanku, který s přehledem proměnila naše kapitánka Lucka. Radost však netrvala dlouho a soupeř nejen srovnal, ale šel do vedení. Naše kapitánka byla ale proti a krásnou ránou "pod víko" vyrovnala na konečných 2:2. A bylo to tady, první získaný bod do tabulky turnaje a první náš získaný bod vůbec. Myslím, že tady se zavřela ústa všem, co pochybovali. Moc dobrá hra celého týmu.

Po tomto zápase proběhlo slavnostní zahájení turnaje, který přišli podpořit svou účastí hosté, představitelé města Orlová:

vedoucí financování příspěvkových organizací města Ing. Pavlína Kucharczyková,

vedoucí odboru městských financí a školství Bc. Petra Slavíková,
předseda Komise pro sport Rady města Orlová Ing. Petr Hrdina,
ředitel MSK Orlová Ing. Michal Kozák 
a starosta města Orlová Ing. Tomáš Kuča, který turnaj oficiálně zahájil.


Pak už šel zápas po zápase:
Těšín x Concordia 0:2
Gascontrol x Jakartovice 3:0
Oravan x Concordia 0:1

V našem třetím zápase to přišlo... Po vynikajícím a obětavém výkonu všech hráček v čele s naší brankářkou Petrou (je třeba připomenout, že se jedná o hráčku z pole a byl to její první zápas mezi tyčemi) jsme soupeři nedovolili vsítit branku a protože naší Janě I. se podařil husarský kousek, kdy přímo z rohového kopu vstřelila branku (nešťastná brankářka si nastřelený balón tečovala do vlastní sítě), zrodilo se naše první vítězství! Nešlo o žádnou náhodu, byli jsme fotbalovější a měli jsme více ze hry.

Gascontrol x Oravan 1:1
Jakartovice x Těšín 1:0


V předposledním zápase jsme vyzvaly Concordii z Polska, která ještě neztratila ani bod. Po urputném boji jsme prohráli pouze 1:0. Nedaly jsme nic zadarmo, ale soupeř byl tentokrát o tu trošku lepší.

Těšín x Havířov 0:2

S turnajem jsme se loučili se soupeřem z Jakartovic. Přání bylo vyhrát - kdyby se to povedlo, mohli jsme skončit na bronzové příčce, v případě remízy bychom byly čtvrtí. Bohužel nám trošku nepřálo to fotbalové štěstíčko a po vyrovnaném boji jsme zápas ztratili v poslední sekundě a prohráli tak 1:0. Byl to náš poslední zápas na turnaji a se ziskem 4 bodů a skórem 4:8 jsme se celkově umístili na pěkném 5. místě.

Gascontrol x Concordia 3:1
Oravan x Jakartovice 0:0


Konečná tabulka:

1. místo - FK Gascontrol Havířov - 13 bodů, skóre 13:3
2. místo - KS Concordia Knurów - 12 bodů, skóre 6:3
3. místo - FK Jakartovice - 7 bodů, skóre 2:4
4. místo - Oravan Oravská Jasenica - 6 bodů, skóre 5:5
5. místo - MSK Orlová - 4 body, skóre 4:8
6. místo - FK Český Těšín - 0 bodů, skóre 1:8

Pohled na konečnou tabulku, nám prozradí, že velký rozdíl mezi 5 až 3 místem nebyl. Navíc Jakartovicím k třetímu místu stačilo vstřelit pouhé 2 branky.Myslím, že celkový dojem ze hry našich holek byl velmi pozitivní a vidím to jako příslib a povzbuzení do další práce. Fotbal nás baví, děláme ho proto, abychom z něho měli radost my a všichni, kteří nám fandí. Pro dobrý pocit, a když se k tomu podá dobrý výkon a výsledek je to třešnička na dortu.

Na závěr bych rád poděkoval všem hostům a hlavně panu starostovi za záštitu, všem týmům - hráčkám a trenérům za krásnou hru, rozhodčím, zdravotníkům a všem, kteří přispěli - starosta města Ing. Tomáš Kuča, sklenářství KORUND - Podolák a pekárně ODKOLEK, klubu MSK Orlová a jeho řediteli za podporu a hlavně všem lidem, kteří přiložili ruku k dílu a svým časem a nadšením pomohli s organizací celého turnaje.


Tomáš Siekiera MSK Orlová oddíl fotbalu - ženy